POLOHA

Hotel Kořínek – ubytování na horách, leží na rozhraní Krkonoš a Jizerských hor.

Svojí polohou je ideální pro strávení dovolené s dětmi, pro školy v přírodě, letní tábory, lyžařské kurzy jak v letních tak i v zimních měsícíc.

Příroda Jizerských hor

Okolí a taktéž vybavení Hotelu Kořínek nabízí velké množství aktivit, nepřeberné množství turistických tras pro pěší turistiku a na označených cestách i pro cykloturistiku. Na kole i pěšky lze poznat veškeré krásy Jizerských hor.

Letní aktivity – turistika, cyklistika a zajímavosti v okolí

Obec Kořenov skrývá nepřeberné množství turistických tras pro pěší turistiku a na označených cestách i pro cykloturistiku. Na kole i pěšky lze poznat veškeré krásy Jizerských hor.


CHKO Jizerské hory

Jizerské hory jsou budovány hrubozrnou žulou, z níž byly vytvořeny rozmanité skalní útvary. Jsou silně zalesněny jehličnatými, převážně smrkovými lesy. Pro své přírodní bohatství, převážně vzácná rašeliniště, byla na území Jizerských hor vyhlášena chráněná krajinná oblast. Počátkem dvacátého století byla v Jizerských horách vystavena řada rozhleden, které poskytují krásné výhledy a staly se symbolem Jizerských hor.

Černá jezírka

Přírodní rezervace složená z hřebenových vrchovišť v celkové rozloze 66 ha.


Jizera

Druhý nejvyšší vrchol české strany Jizerských hor (1122 m n.m.). Na vrcholu je mohutná členitá skála, ze které je jedinečný kruhový výhled. V okolí je přírodní rezervace Prales Jizery.

 


Protržená přehrada

Sypaná hráz na Bílé Desné se v září 1916 protrhla a zaplavila obec Desnou (dnes umístěn pamětní kámen). Zahynulo 62 lidí, 33 domů zničila voda zcela, 69 domů bylo těžce poškozeno. Protržená hráz dosud stojí. V podzemní štole (asi 1100m dlouhé) je zimoviště netopýrů.

 

 

Rašeliniště Jizery
Národní přírodní rezervace v mělkém údolí Jizery. Roste zde kleč, jalovec, smrk, bříza karpatská a další. Nejcennější rašelinná, resp. Přírodovědecká lokalita Jizerských hor.

 


 

Zimní aktivity v okolí Hotelu Kořínek – lyžování, snowboard a běžecké stopy, snowparky

V okruhu 10km Kořenova se nachází velké množství sjezdových i běžeckých tratí, ski areálů. Na své si přijdou snowboardisté, pro které se v okolí nachází více než 3 snowparky.

Harrachov

Vzdálenost – 7 km
Nadmořská výška – 650 – 1020 m
Ski areál Čertova hora – 5 sjezdových tratí
Ski areál Zákoutí – 3 sjezdové tratě
Ski areál Amálka – 1 sjezdová trať

 

Paseky nad Jizerou

Vzdálenost – 9 km
Nadmořská výška – 900 mSki areál Paseky – 10 sjezdových tratí včetně snowparku
Ski areál Pizár – 5 sjezdových tratí včetně snowparku

Rejdice

Vzdálenost – 1,5 km
Nadmořská výška – 850 mSki areál Rejdice – 5 sjezdových tratí včetně snowparku

Příchovice
Vzdálenost – 1 km (na lyžích), 2 km (po silnici)
Nadmořská výška – 680 – 760 mSki areál U Čápa – 4 sjezdové tratě